Ach, co to były za ferie! W tym roku zimowe warsztaty muzyczne zespołu Jakubowe Muszelki trwały cały tydzień. W dniach 12 – 20 stycznia 2019 r. byliśmy gośćmi Ośrodka Caritas w Myczkowcach niedaleko Jeziora Solińskiego.  

Spędziliśmy ten czas w naszym rodzinnym gronie. Był czas na rozmowy, spotkania, wymianę poglądów i doświadczeń, na narciarskie szaleństwo. Ale przede wszystkim – na warsztaty i próby.  

W niedzielę 13 stycznia uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej dla leśników i przewodników turystycznych z Bieszczadów, Beskidu Niskiego, Pogórza Karpackiego i Beskidu Sądeckiego oraz innych osób związanych z turystyką regionu. Zespół przygotował oprawę nabożeństwa oraz koncert kolędowy w czasie spotkania opłatkowego. Jakubowe Muszelki zostały przyjęte bardzo gorąco, a występ zakończył się wspólnym kolędowaniem na góralską nutę. 

Bieszczady przywitały nas piękną zimą. Od poniedziałku do piątku uczestnicy wyjazdu szkolili swoje narciarskie i snowboardowe umiejętności pod okiem instruktorów w ośrodku narciarskim niedaleko Ustrzyk Dolnych. Wiele dzieci po raz pierwszy miało okazję zapiąć narty. Wszyscy byli zachwyceni tymi sportowymi przedpołudniami i chętnie korzystali z dobrych zimowych warunków. Udało się nawet odkryć prawdziwe narciarskie talenty!

„To był nasz pierwszy zimowy wyjazd.” – mówi Zofia Hinc, kierownik muzyczny zespołu –  „Jesteśmy dumni, ponieważ udało się nam połączyć naukę jazdy na nartach z warsztatami muzycznymi. Dzięki ciężkiej pracy powstało siedem nowych piosenek, które znajdą się na naszej nowej płycie. Kolejne trzy miesiące będą bardzo intensywne dla zespołu. Będziemy nagrywać nowy materiał na płytę, którą chcemy wydać jeszcze przed wakacjami”. 

Wszyscy stwierdzają zgodnie: „takie wyjazdy są bardzo ważne, nie tylko, żeby ćwiczyć nowe piosenki i próbować swoich sił w nowych aranżacjach, ale też, żeby spędzać razem więcej czasu, na co nie możemy sobie pozwolić w roku szkolnym”.

Był to bardzo twórczy czas oraz doskonała okazja do integracji zespołu i całej naszej Muszelkowej Rodziny w zmieniającym się składzie. Radość wspólnego przebywania połączyliśmy z intensywną pracą, która niebawem przyniesie owoce w postaci nowej płyty Jakubowych Muszelek. Dziękujemy wszystkim, dzięki którym ten wyjazd doszedł do skutku! 

Grażyna Kiełb