2008
Nasz pierwsze spotkanie – śpiewamy kolędy w naszym parafialnym kościele pw. św Jakuba Ap.

2009
Nasz pierwszy sukces! Wyróżnienie na XX Archidiecezjalnym Przeglądzie Sacrosong w Nowym Targu. Uczymy się dopiero pracy w zespole i zaczynamy grać pierwsze koncerty. Dziś myślimy o tym czasie z dużym sentymentem

2010                                                                                                                                                                                                      Przybywa nas w zespole. Gramy pierwsze wyjazdowe koncerty: w Sieprawiu i Domostawie oraz duży koncert na imprezie charytatywnej „Serce za Serce” w Nowej Hucie. To dla nas duży krok w przód.                

2011
Wciąż gramy i śpiewamy, występujemy między innymi na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Luborzycy i innych pobliskich wydarzeniach.

2012
Wygrana w gminnym konkursie piosenki „Śpiewać i grać każdy może”. To dodaje nam skrzydeł i zaczynamy rosnąć w siłę! Tu fotorelacja:
http://www.swjakub.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=926:jakubowe-muszelki-laureatami-gminnego-konkursu-qpiewa-i-gra-kady-moeq&catid=65:aktualnoci&Itemid=155

2013
Rok pełen wrażeń – pierwsza profesjonalna sesja zdjęciowa, pierwszy teledysk, pierwsza płyta „Skoki w obłoki”.
We wrześniu – koncert promocyjny płyty w naszych rodzinnych Więcławicach Starych koło Krakowa.
W listopadzie Jakubowe Muszelki wracają na XXIV edycję Archidiecezjalnego Przeglądu Sacrosong w Nowym Targu i zdobywają tytuł laureata oraz wyróżnienie.
Kolejny sukces– ponowna wygrana w gminnym konkursie piosenki.
W grudniu – koncert na Rynku Głównym w Krakowie – do tej pory największe dla nas wydarzenie.
Kilkoro dzieci rozpoczyna naukę w szkołach muzycznych, więc pod koniec roku grają z nami dwie wiolonczelistki, altowiolistka i skrzypaczka.

2014
Wena nas nie opuszcza! Nagrywamy drugą płytę „Radujcie się”.
W listopadzie znów odwiedzamy Nowy Targ i wyśpiewujemy sobie III miejsce na Sacrosongu, a tydzień później – występ na Koncercie Laureatów.
W grudniu bierzemy udział w koncercie kolęd „A anieli grają”, nagrywanym i transmitowanym przez Telewizję Trwam. Było to dla nas ekscytujące doświadczenie, tym bardziej, że poza graniem i śpiewaniem wcielaliśmy się w role aniołków i pastuszków.

2015
W kwietniu debiutujemy na Przeglądzie Chrześcijańskie Granie w Warszawie. Nie zdobywamy żadnego wyróżnienia, ale konkurujemy z dorosłymi muzykami, czego doświadczyliśmy po raz pierwszy.
Nowy sezon rozpoczyna się zmianami składu. Wiele starszych dzieci znalazło dla siebie inną drogę. Do zespołu dołączają nowe, małe Muszelki.
W październiku – koncert promocyjny płyty „Radujcie się” w naszych rodzinnych Więcławicach Starych koło Krakowa.
Jesienią bierzemy udział w nagraniu Hymnu Światowych Dni Młodzieży w studio Radia Kraków oraz teledysku promującego naszą gminę Michałowice oraz ŚDM w Krakowie – część dzieci śpiewała w stworzonym chórze, a nasz kwartet smyczkowy zagrał wspólnie ze znakomitą Orkiestrą Dętą Wieniawa z Raciborowic!
W tym samym czasie Jakubowe Muszelki znalazły się na liście przebojów Radia Pryzmat i dzięki glosom słuchaczy dotarły na sam szczyt!
W grudniu wygrywamy małopolskie eliminacje do XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie i dostajemy się do finału tego renomowanego festiwalu!
Przed świętami gramy również dla chorych dzieci w szpitalu Św. Ludwika w Krakowie, a później tego samego dnia – niesamowity koncert na Rynku Głównym w Krakowie.

2016
Rozpoczynamy nowy rok z nową energią.
O Jakubowych Muszelkach głośno w TVP Kraków – premiera teledysku o ŚDM.
Dwa styczniowe weekendy to Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek – zostajemy laureatem, co daje nam motywację do nagrania kolejnej płyty, tym razem kolędowej.
W maju gramy na urodzinach św. Jana Pawła II w Wadowicach.
W sierpniu nagrywamy trzecią płytę „Anieli Cię przynieśli…”
W grudniu koncert promocyjny płyty w Auli Św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
Gramy duży świąteczny koncert w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie dla seniorów