Zostało tylko dwa miesiące…

 

Czwartek, 17.30, Strażnica Kultury w Więcławicach Starych.

Z sali lustrzanej na górze słychać dźwięki pianina i głosy dzieci: bra, bre bri, bro, bruuu, bra, bre bri, bro, bruuu, bra, bre bri, bro, bruuu… A po chwili: Raz wróbelek Elemelek poszedł sobie na spacerek tam…. Raz wróbelek Elemelek poszedł sobie na spacerek tam….

Prawie wszyscy już dotarli: większość prosto po szkole czy przedszkolu, część po zajęciach dodatkowych, niektórzy z Krakowa, nawet z drugiego końca.

Zaczyna się próba Jakubowych Muszelek. Uśmiechnięte dzieciaki gotowe do cotygodniowej dwugodzinnej pracy.
Pan Leszek akompaniuje na gitarze; część instrumentalistów przygrywa na swoich flecikach czy skrzypkach; Pan Adam wyznacza rytm na cajonie; Zosia dyryguje. Pani Gosia czuwa nad wszystkim, rozdaje przytulaski i przygotowuje coś miłego i słodkiego na przerwę, bo jak tylko Zosia ogłosi przerwę nasza czeredka wypada na korytarz, aby chętnie coś przekąsić. I oczywiście nabrać sił na drugą część próby!

I tak od dziesięciu już lat…

Uzbierało się nam osiągnięć przez ten czas. Trzy wydane płyty, teledyski, liczne konkursy, festiwale, nagrody, wyróżnienia, EPka.
To są efekty tych czwartkowych spotkań.

I na to dziesięciolecie właśnie, w czerwcu tego roku zamierzamy zabrać dzieciaki na pielgrzymkę do źródła – do Santiago de Compostela. Bo nazwa Jakubowe Muszelki nie wzięła się od imienia Ojca Zespołu – On nazywa się Leszek Hinc ?, lecz od
szlaku św. Jakuba, który przebiega przez nasze Więcławice Stare. Na tę okoliczność dzieciaki nauczyły się nawet śpiewać naszą piosenkę MUSZLA po hiszpańsku: „Concha, Gracias a Ella recuerdo…”

Zresztą zobaczcie i posłuchajcie sami:

Drodzy Przyjaciele! Prosimy, wesprzyjcie naszą inicjatywę datkiem, liczy się KAŻDA złotówka. Pozwólcie spełnić marzenia rozśpiewanych Muszelek! Uwaga, uwaga! W zamian zabierzemy Was ze sobą!!! Wszystkich darczyńców, którzy zechcą się ujawnić, zabierzemy ze sobą w postaci imiennych wpisów w pamiątkowej księdze, którą  uroczyście przeniesiemy przez Pórtico de la Gloria i złożymy z modlitwą u stóp Świętego Jakuba. Anonimowym ofiarodawcom obiecujemy modlitwę, a dla wszystkich przygotujemy niespodziankę z końca świata Fisterra!

Wystarczy kliknąć ?

Można również wykonać przelew tradycyjny: 

 

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pełna Chata” – Jakubowe Muszelki
Więcławice Stare 50, 32-091 Michałowice
nr konta w Banku BSR w Michałowicach:

72 85890006 0180 0550 5438 0004

Pamiętajcie, że darczyńcy mogą skorzystać z ulgi podatkowej – więcej informacji tutaj